Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MAPLAD15KP170AE3
MAPLAD15KP170AE3
5S-MAPLAD15KP170AE3
MAPLAD15KP170AE3
TVS DIODE 170VWM 275VC SMD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Military
Type:Active
Unidirectional Channels:Zener
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):170V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:189V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):275V
Power - Peak Pulse:55A
Power Line Protection:15000W (15kW)