Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesTSC America Inc. BZW06-188B B0G
BZW06-188B B0G
5S-BZW06-188B B0G
BZW06-188B B0G
DIODE
Product Description
Packaging:0
Series:0.11124
Type:1000
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:BZW06
Voltage - Reverse Standoff (Typ):Active
Voltage - Breakdown (Min):Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:-
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):1
Power - Peak Pulse:188V
Power Line Protection:209V
Applications:388V
Capacitance @ Frequency:10.3A (8/20??????s)
Operating Temperature:600W