1KSMB15CA M4G
5S-1KSMB15CA M4G
1KSMB15CA M4G
DIODE
Product Description
| Packaging: | 0.12474 |
| Series: | 0 |
| Type: | - |
| Unidirectional Channels: | 1KSMB |
| Bidirectional Channels: | Active |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | Zener |
| Voltage - Breakdown (Min): | - |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 1 |
| Current - Peak Pulse (10/1000??????s): | 12.8V |
| Power - Peak Pulse: | 14.3V |
| Power Line Protection: | 21.2V |
| Applications: | 47.2A |
| Capacitance @ Frequency: | 1000W (1kW) |
| Operating Temperature: | No |
| Mounting Type: | General Purpose |
| Package / Case: | - |
| Supplier Device Package: | |
| Package / Case: | - |
| Other: | Surface Mount,DO-214AA,SMB,DO-214AA (SMB) |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors