1.5CE18CA BK
5S-1.5CE18CA BK
1.5CE18CA BK
TVS DIODE 25.2VC 59.5A DO201
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 15.3V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 17.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 25.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000??????s): | 59.5A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65??????C ~ 175??????C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-201AA |
| Supplier Device Package: | |
| Package / Case: | DO-201AA |
| Other: | Axial,DO-201,, |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors