0ZCK0050AF2E
5S-0ZCK0050AF2E
0ZCK0050AF2E
PTC RESETTBLE 0.50A 9V 0805
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | 0ZCK |
| Type: | Polymeric |
| Voltage - Max: | 9V |
| Current - Max: | 100A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 500mA |
| Current - Trip (It): | 1A |
| Time to Trip: | 100ms |
| Resistance - Initial (Ri) (Min): | 150 mOhm |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max): | 850 mOhm |
| Resistance - 25??????C (Typ): | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | Concave |
| Height - Seated (Max): | 0.087 L x 0.053 W (2.20mm x 1.35mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.035 (0.90mm) |
Related special
- Molex
- 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- In stock
- Molex
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.118" (3.00mm)
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.098" (2.50mm)
- 0446200002/446200002
- Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat3
- 0039288020/39288020
- Connector Header Through Hole 2 position
- Connector Header Through Hole 4 position 0.165" (4.20mm)
- 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Through Hole 10 position 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Surface Mount, Right Angle 4 position 0.049" (1.25mm)
- 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- 05JQ-BT
- JST
- 5 Position Receptacle Connector Through Hole
- ITT Cannon LLC
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)