Gas Discharge Tube Arresters (GDT)Littelfuse Inc. GTCN36-900M-P05
GTCN36-900M-P05
5S-GTCN36-900M-P05
GTCN36-900M-P05
GDT 90V 20% 5KA
| Series: | GT |
| Voltage - DC Spark Over (Nom): | 90V |
| Impulse Discharge Current (8/20??????s): | 5000A (5kA) |
| Tolerance: | ??????20% |