Gas Discharge Tube Arresters (GDT)Littelfuse Inc. GTCN28-301L-P05
GTCN28-301L-P05
5S-GTCN28-301L-P05
GTCN28-301L-P05
GDT 300V 15% 5KA
| Series: | GT |
| Voltage - DC Spark Over (Nom): | 300V |
| Impulse Discharge Current (8/20??????s): | 5000A (5kA) |
| Tolerance: | ??????15% |