7010.348
5S-7010.348
7010.348
FUSE GLASS 5A 125VAC 5X20MM
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | D1 |
| Fuse Type: | Cartridge |
| Current Rating: | Glass |
| Voltage Rating - AC: | 5A |
| Voltage Rating - DC: | 125V |
| Response Time: | - |
| Package / Case: | Fast |
| Mounting Type: | 5mm x 20mm |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | Holder |
| Melting I2t: | 60A |
| Approvals: | 18 |
| Operating Temperature: | - |
| Color: | -40??????C ~ 70??????C |
| Size / Dimension / Case: | - |
| Other: | 0.197 Dia x 0.787 L (5.00mm x 20.00mm) |
Related special
-
- 796094-2
- TE Connectivity AMP Connectors
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- 788157-2
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- 794911-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 6 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line)
- In stock
-
- 796188-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- 72T18125L4-4BBG
- Renesas Electronics
- IC FIFO 524X18 2.5V 4NS 240BGA
- In stock
-
- 71-406647-06S
- Amphenol
- 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
-
- 796190-1
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- In stock
-
- 796274-2
- TE Connectivity
- 16 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- 796276-1
- TE Connectivity
- 16 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line) Backshell
- In stock
-
- 796272-1
- TE Connectivity
- 14 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- In stock
-
- 788158-2
- TE Connectivity
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- 794912-1
- TE Connectivity
- 6 (Power) Position Circular Connector Cap Housing Free Hanging (In-Line)
- In stock
-
- 788189-1
- TE Connectivity
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- 788154-2
- TE Connectivity
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- In stock
-
- 796286-1
- TE Connectivity
- 37 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













