41912500000
5S-41912500000
41912500000
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 125VAC/VDC
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | 419 |
| Fuse Type: | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Current Rating: | 2.5A |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Voltage Rating - DC: | 125V |
| Response Time: | Fast |
| Package / Case: | 2410 (6125 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 50A |
| Melting I2t: | 0.95 |
| Approvals: | cULus |
| Operating Temperature: | -65??????C ~ 125??????C |
| Color: | - |
| Size / Dimension / Case: | 0.240 L x 0.106 W x 0.106 H (6.10mm x 2.70mm x 2.70mm) |
| Other: |
Related special
-
- 497-6838-2-ND
- STDVE003ABTR
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-6838-6-ND
- STDVE003ABTR
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-6838-1-ND
- STDVE003ABTR
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11993-6-ND
- TS4621BEIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11993-1-ND
- TS4621BEIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11993-2-ND
- TS4621BEIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-5268-6-ND
- TS4956EIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-5268-1-ND
- TS4956EIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11992-6-ND
- TS4601BEIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11992-1-ND
- TS4601BEIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11992-2-ND
- TS4601BEIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-4985-6-ND
- TS472EIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-4985-1-ND
- TS472EIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11994-6-ND
- TS4621EIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11994-1-ND
- TS4621EIJT
- STMicroelectronics
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













