Home All Products Circuit-Protection FusesLittelfuse Inc. 0448.080MR
0448.080MR
5S-0448.080MR
0448.080MR
FUSE BOARD MOUNT 80MA 125VAC/VDC
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:NANO2? 448
Fuse Type:Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating:80mA
Voltage Rating - AC:125V
Voltage Rating - DC:125V
Response Time:Fast
Package / Case:2-SMD
Mounting Type:Square End Block
Breaking Capacity @ Rated Voltage:Surface Mount
Melting I2t:50A
Approvals:0.00043
Operating Temperature:CSA
Color:UL
Size / Dimension / Case:-55??????C ~ 125??????C
Other:-
Related special
  • Molex
  • 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • In stock
  • 0446200002/446200002
  • Molex
  • Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat3
  • 0039012080/39012080
  • 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 05JQ-BT
  • JST
  • 5 Position Receptacle Connector Through Hole
  • ITT Cannon LLC
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)