Home All Products Circuit-Protection FusesLittelfuse Inc. 0434.250NRP
0434.250NRP
5S-0434.250NRP
0434.250NRP
FUSE BOARD MOUNT 250MA 32VAC/VDC
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:434
Fuse Type:Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating:250mA
Voltage Rating - AC:32V
Voltage Rating - DC:32V
Response Time:Fast
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A
Melting I2t:0.003
Approvals:CSA
Operating Temperature:UL
Color:-55??????C ~ 90??????C
Size / Dimension / Case:-
Other:0.063 L x 0.032 W x 0.012 H (1.60mm x 0.81mm x 0.31mm)
Related special
  • Molex
  • 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • In stock
  • 0446200002/446200002
  • Molex
  • Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat3
  • 0039012080/39012080
  • 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 05JQ-BT
  • JST
  • 5 Position Receptacle Connector Through Hole
  • ITT Cannon LLC
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)