Home All Products Circuit-Protection FusesLittelfuse Inc. 0325.500H
0325.500H
5S-0325.500H
0325.500H
FUSE CERM 500MA 250VAC 3AB 3AG
Current Rating:Ceramic
Voltage Rating - AC:500mA
Voltage Rating - DC:250V
Approvals:Through Hole
Operating Temperature:100A
Color:2.5
  • Molex
  • 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 0039012080/39012080
  • 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 05JQ-BT
  • JST
  • 5 Position Receptacle Connector Through Hole
  • ITT Cannon LLC
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)