023001.5HXSW
5S-023001.5HXSW
023001.5HXSW
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 2AG
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 230 |
| Fuse Type: | Cartridge |
| Current Rating: | Glass |
| Voltage Rating - AC: | 1.5A |
| Voltage Rating - DC: | 250V |
| Response Time: | - |
| Package / Case: | Slow |
| Mounting Type: | Cartridge |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | Non-Standard (Axial) |
| Melting I2t: | Through Hole |
| Approvals: | 100A |
| Operating Temperature: | 15 |
| Color: | CSA |
| Size / Dimension / Case: | METI |
| Other: | UL |
Related special
- Molex
- 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- In stock
- Molex
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.118" (3.00mm)
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.098" (2.50mm)
- 0446200002/446200002
- Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat3
- 0039288020/39288020
- Connector Header Through Hole 2 position
- Connector Header Through Hole 4 position 0.165" (4.20mm)
- 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Through Hole 10 position 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Surface Mount, Right Angle 4 position 0.049" (1.25mm)
- 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- 05JQ-BT
- JST
- 5 Position Receptacle Connector Through Hole
- ITT Cannon LLC
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)