Home All Products Circuit-Protection FusesLittelfuse Inc. 0154.200DR
0154.200DR
5S-0154.200DR
0154.200DR
FUSE BOARD MNT 200MA 125VAC/VDC
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:OMNI-BLOK? 154
Fuse Type:Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating:200mA
Voltage Rating - AC:125V
Voltage Rating - DC:125V
Response Time:Fast
Package / Case:2-SMD
Mounting Type:Square End Block with Holder
Breaking Capacity @ Rated Voltage:Holder/Surface Mount
Melting I2t:50A
Approvals:0.0089
Operating Temperature:UL
Color:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension / Case:-
Other:0.383 L x 0.198 W x 0.150 H (9.73mm x 5.03mm x 3.81mm)
Related special
  • Molex
  • 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • In stock
  • 0446200002/446200002
  • Molex
  • Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat3
  • 0039012080/39012080
  • 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 05JQ-BT
  • JST
  • 5 Position Receptacle Connector Through Hole
  • ITT Cannon LLC
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)