8NLE50E
5S-8NLE50E
8NLE50E
FUSE CRTRDGE 50A 8.25KVAC NONSTD
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Fuse Type: | Cartridge |
| Current Rating: | 50A |
| Voltage Rating - AC: | 8250V (8.25kV) |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Response Time: | - |
| Applications: | Transformer Protection |
| Features: | Indicating |
| Class: | E |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 80kA |
| Mounting Type: | Holder |
| Package / Case: | Cartridge |
| Size / Dimension: | Non-Standard |
| Other: | 3.000 Dia x 17.875 L (76.20mm x 454.03mm),, |
Related special
-
- 8P-SZN
- JST
- SZN connector
- In stock
-
- 82635DSAWGPRQ
- Intel
- REALSENSE DEPTH MODULE D430
- In stock
-
- 80-068224-11P
- Amphenol Industrial
- Position Circular Connector
- In stock
-
- 80-068214-06P
- Amphenol
- Position Circular Connector
- In stock
-
- 89HP0608RZBABI-ND
- 89HP0608RZBABI
- IDT
- In stock
-
- 89HP0608XZBABI-ND
- 89HP0608XZBABI
- IDT
- In stock
-
- 89HP0608XZBABGI-ND
- 89HP0608XZBABGI
- IDT
- In stock
-
- 89HP0608XZBAB-ND
- 89HP0608XZBAB
- IDT
- In stock
-
- 89HP0608XZBABG-ND
- 89HP0608XZBABG
- IDT
- In stock
-
- 89HP0608XZBABI8-ND
- 89HP0608XZBABI8
- IDT
- In stock
-
- 89HP0608XZBABGI8-ND
- 89HP0608XZBABGI8
- IDT
- In stock
-
- 89HP0608RZBABG8-ND
- 89HP0608RZBABG8
- IDT
- In stock
-
- 89HP0608SZBABI-ND
- 89HP0608SZBABI
- IDT
- In stock
-
- 89HP0604XZBABGI-ND
- 89HP0604XZBABGI
- IDT
- In stock
-
- 89HP0608SZBAB-ND
- 89HP0608SZBAB
- IDT
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













