30E1C2.75
5S-30E1C2.75
30E1C2.75
FUSE CRTRDGE 30A 2.75KVAC NONSTD
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Fuse Type: | Cartridge |
| Current Rating: | 30A |
| Voltage Rating - AC: | 2750V (2.75kV) |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Response Time: | - |
| Applications: | Transformer Protection |
| Features: | Indicating |
| Class: | E |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 80kA |
| Mounting Type: | Holder |
| Package / Case: | Cartridge |
| Size / Dimension: | Non-Standard |
| Other: | 3.000 Dia x 10.875 L (76.20mm x 276.23mm),, |
Related special
-
- 3-640252-1
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
-
- 39012021
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
-
- 39012085
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
- In stock
-
- 350536-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
- In stock
-
- 350561-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
- In stock
-
- 336-3355-2-ND
- TS1107-200ITQ1633T
- Silicon Labs
- In stock
-
- 336-3362-2-ND
- TS1110-20ITQ1633T
- Silicon Labs
- In stock
-
- 336-3361-2-ND
- TS1110-200ITQ1633T
- Silicon Labs
- In stock
-
- 336-3354-2-ND
- TS1106-20ITD833T
- Silicon Labs
- In stock
-
- 336-3353-2-ND
- TS1106-200ITD833T
- Silicon Labs
- In stock
-
- 336-3352-2-ND
- TS1105-20ITD833T
- Silicon Labs
- In stock
-
- 336-3351-2-ND
- TS1105-200ITD833T
- Silicon Labs
- In stock
-
- 35_June
- 10
- 2014.pdf
- In stock
-
- 35_June
- 10
- 2014.pdf
- In stock
-
- 3656KG
- Texas Instruments
- IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













