Circuit BreakersSensata Technologies/Airpax IEG6-1-72-40.0-91-V
IEG6-1-72-40.0-91-V
5S-IEG6-1-72-40.0-91-V
IEG6-1-72-40.0-91-V
CIR BRKR 40A 250VAC 80VDC
Product Description
| Series: | IEG |
| Current Rating: | 40A |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - DC: | 80V |