TFSQ0402C0H1C0R5WT
5S-TFSQ0402C0H1C0R5WT
TFSQ0402C0H1C0R5WT
CAP THIN FILM 0.5PF 16V 01005
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | TFSQ0402 |
| Capacitance: | 0.5pF |
| Tolerance: | ??????0.05pF |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.009 (0.23mm) |