PAS2026FR2R5504
5S-PAS2026FR2R5504
PAS2026FR2R5504
CAP PAS THIN FILM
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PAS |
| Capacitance: | 500mF |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 2.5V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 60??????C |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 1.024 L x 0.787 W (26.00mm x 20.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039 (1.00mm) |