HTC0603-1E-1R8-J-L5
5S-HTC0603-1E-1R8-J-L5
HTC0603-1E-1R8-J-L5
CAP THIN FILM 1.8PF 25V 0201
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | HTC |
| Capacitance: | 1.8pF |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.012 (0.31mm) |