GX0S6D104MATD-1000
5S-GX0S6D104MATD-1000
GX0S6D104MATD-1000
CAP THIN FILM 0.1UF 6.3V 0301
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | GX0S |
| Capacitance: | 0.1??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard SMD |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 85??????C |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.034 L x 0.013 W (0.86mm x 0.33mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.015 (0.37mm) |