GX035C104MAT2-500
5S-GX035C104MAT2-500
GX035C104MAT2-500
CAP THIN FILM 0.1UF 50V 0603
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | GX |
| Capacitance: | 0.1??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Features: | RF |
| Size / Dimension: | High Q |
| Height - Seated (Max): | Low Loss |
| Other: | 0.060 L x 0.034 W (1.52mm x 0.86mm),0.038 (0.96mm) |