GX02YD104KAT2-500
5S-GX02YD104KAT2-500
GX02YD104KAT2-500
CAP THIN FILM 0.1UF 16V 0402
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | GX |
| Capacitance: | 0.1??????F |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 85??????C |
| Features: | RF |
| Size / Dimension: | High Q |
| Height - Seated (Max): | Low Loss |
| Other: | 0.040 L x 0.020 W (1.02mm x 0.51mm),0.024 (0.60mm) |