C005YK1R8QBSTR
5S-C005YK1R8QBSTR
C005YK1R8QBSTR
CAP THIN FILM 1.8PF 16V 01005
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | Accu-P? C005 |
| Capacitance: | 1.8pF |
| Tolerance: | ??????0.03pF |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Features: | RF |
| Size / Dimension: | High Q |
| Height - Seated (Max): | Low Loss |
| Other: | 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm),0.006 (0.15mm) |