Home All Products Capacitors Thin Film CapacitorsAVX Corporation 12101K9R1CBTTR
12101K9R1CBTTR
5S-12101K9R1CBTTR
12101K9R1CBTTR
CAP THIN FILM 9.1PF 100V 1210
Series:Accu-P?
Capacitance:9.1pF
Tolerance:??????0.25pF
Voltage - Rated:100V
Height - Seated (Max):Low Loss
Other:0.119 L x 0.098 W (3.02mm x 2.50mm),0.044 (1.13mm)
  • TE Connectivity
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
  • Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
  • Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
  • 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors