Home All Products Capacitors Thin Film CapacitorsAVX Corporation 08051J1R0BBTTR
08051J1R0BBTTR
5S-08051J1R0BBTTR
08051J1R0BBTTR
CAP THIN FILM 1PF 100V 0805
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:Accu-P?
Capacitance:1pF
Tolerance:??????0.1pF
Voltage - Rated:100V
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Features:RF
Size / Dimension:High Q
Height - Seated (Max):Low Loss
Other:0.079 L x 0.050 W (2.01mm x 1.27mm),0.044 (1.13mm)
Related special
  • Molex
  • 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • In stock
  • 0446200002/446200002
  • Molex
  • Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat3
  • 0039012080/39012080
  • 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 05JQ-BT
  • JST
  • 5 Position Receptacle Connector Through Hole
  • ITT Cannon LLC
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)