Home All Products Capacitors Thin Film CapacitorsAVX Corporation 06035J120GBSTR
06035J120GBSTR
5S-06035J120GBSTR
06035J120GBSTR
CAP THIN FILM 12PF 50V 0603
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:Accu-P?
Capacitance:12pF
Tolerance:??????2%
Voltage - Rated:50V
Height - Seated (Max):Low Loss
Other:0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm),0.029 (0.73mm)
Related special
  • Molex
  • 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 0039012080/39012080
  • 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 05JQ-BT
  • JST
  • 5 Position Receptacle Connector Through Hole
  • ITT Cannon LLC
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)