Home All Products Capacitors Thin Film Capacitors06035J0R8BAWTR 06035J0R8BAWTR-ND
06035J0R8BAWTR-ND
5S-06035J0R8BAWTR-ND
06035J0R8BAWTR-ND
AVX Corporation
Product Description
Packaging:3000
Series:Tape & Reel (TR)
Capacitance:Obsolete
Tolerance:0.8pF
Voltage - Rated:??????0.1pF
Mounting Type:50V
Package / Case:Surface Mount
Operating Temperature:0603 (1608 Metric)
Features:-55??????C ~ 125??????C
Size / Dimension:RF
Height - Seated (Max):High Q
Other:Low Loss,0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Related special
  • Molex
  • 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 0039012080/39012080
  • 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 05JQ-BT
  • JST
  • 5 Position Receptacle Connector Through Hole
  • ITT Cannon LLC
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)