Home All Products Capacitors Thin Film CapacitorsAVX Corporation 06035J0R3PBTTR
06035J0R3PBTTR
5S-06035J0R3PBTTR
06035J0R3PBTTR
CAP THIN FILM 0.3PF 50V 0603
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:Accu-P?
Capacitance:0.3pF
Tolerance:??????0.02pF
Voltage - Rated:50V
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Features:RF
Size / Dimension:High Q
Height - Seated (Max):Low Loss
Other:0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm),0.029 (0.73mm)
Related special
  • Molex
  • 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • In stock
  • 0446200002/446200002
  • Molex
  • Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat3
  • 0039012080/39012080
  • 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 05JQ-BT
  • JST
  • 5 Position Receptacle Connector Through Hole
  • ITT Cannon LLC
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)