0402ZJ120FBWTR
5S-0402ZJ120FBWTR
0402ZJ120FBWTR
CAP THIN FILM 12PF 10V 0402
| Series: | Accu-P? |
| Capacitance: | 12pF |
| Tolerance: | ??????1% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Height - Seated (Max): | Low Loss |
| Other: | 0.039 L x 0.022 W (1.00mm x 0.55mm),0.020 (0.50mm) |
Related special
- Molex
- 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- In stock
- Molex
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.118" (3.00mm)
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.098" (2.50mm)
- 0039288020/39288020
- Connector Header Through Hole 2 position
- Connector Header Through Hole 4 position 0.165" (4.20mm)
- 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Through Hole 10 position 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Surface Mount, Right Angle 4 position 0.049" (1.25mm)
- 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- 05JQ-BT
- JST
- 5 Position Receptacle Connector Through Hole
- ITT Cannon LLC
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)