04025J2R0PBSTR
5S-04025J2R0PBSTR
04025J2R0PBSTR
CAP THIN FILM 2PF 50V 0402
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | Accu-P? |
| Capacitance: | 2pF |
| Tolerance: | ??????0.02pF |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Features: | RF |
| Size / Dimension: | High Q |
| Height - Seated (Max): | Low Loss |
| Other: | 0.039 L x 0.022 W (1.00mm x 0.55mm),0.020 (0.50mm) |
Related special
- Molex
- 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- In stock
- Molex
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.118" (3.00mm)
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.098" (2.50mm)
- 0446200002/446200002
- Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat3
- 0039288020/39288020
- Connector Header Through Hole 2 position
- Connector Header Through Hole 4 position 0.165" (4.20mm)
- 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Through Hole 10 position 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Surface Mount, Right Angle 4 position 0.049" (1.25mm)
- 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- 05JQ-BT
- JST
- 5 Position Receptacle Connector Through Hole
- ITT Cannon LLC
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)