Home All Products Capacitors Thin Film CapacitorsAVX Corporation 04023J0R6QBWTR
04023J0R6QBWTR
5S-04023J0R6QBWTR
04023J0R6QBWTR
CAP THIN FILM 0.6PF 25V 0402
Series:Accu-P?
Capacitance:0.6pF
Tolerance:??????0.03pF
Voltage - Rated:25V
Height - Seated (Max):Low Loss
Other:0.039 L x 0.022 W (1.00mm x 0.55mm),0.020 (0.50mm)
Related special
  • Molex
  • 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 0039012080/39012080
  • 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 05JQ-BT
  • JST
  • 5 Position Receptacle Connector Through Hole
  • ITT Cannon LLC
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)