Home All Products Capacitors Thin Film CapacitorsAVX Corporation 04023J0R1PBWTR
04023J0R1PBWTR
5S-04023J0R1PBWTR
04023J0R1PBWTR
CAP THIN FILM 0.1PF 25V 0402
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:Accu-P?
Capacitance:0.1pF
Tolerance:??????0.02pF
Voltage - Rated:25V
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Features:RF
Size / Dimension:High Q
Height - Seated (Max):Low Loss
Other:0.039 L x 0.022 W (1.00mm x 0.55mm),0.020 (0.50mm)
Related special
  • Molex
  • 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • In stock
  • 0446200002/446200002
  • Molex
  • Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat3
  • 0039012080/39012080
  • 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 05JQ-BT
  • JST
  • 5 Position Receptacle Connector Through Hole
  • ITT Cannon LLC
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)