Home All Products Capacitors Tantalum - Polymer CapacitorsAVX Corporation TCJY336M025R0070
TCJY336M025R0070
5S-TCJY336M025R0070
TCJY336M025R0070
CAP TANT POLY 33UF 25V 2917
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:TCJ
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:25V
Type:Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):70 mOhm
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.079 (2.00mm)