TCJY226M020R0070
5S-TCJY226M020R0070
TCJY226M020R0070
CAP TANT POLY 22UF 20V 2917
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | TCJ |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 20V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 70 mOhm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079 (2.00mm) |