TCJY156M025R0090
5S-TCJY156M025R0090
TCJY156M025R0090
CAP TANT POLY 15UF 25V 2917
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TCJ |
| Capacitance: | 15??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 90 mOhm |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079 (2.00mm) |