T551B827K006AT
5S-T551B827K006AT
T551B827K006AT
CAP TANT POLY 820UF 6.3V AXIAL
Series:T551
Capacitance:820??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:6.3V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):90 mOhm
Size / Dimension:Can
Height - Seated (Max)0.312 Dia x 0.641 L (7.92mm x 16.28mm)