T551B506K025AT
5S-T551B506K025AT
T551B506K025AT
CAP TANT POLY 50UF 25V AXIAL
Series:T551
Capacitance:50??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:25V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):170 mOhm
Size / Dimension:Can
Height - Seated (Max)0.312 Dia x 0.641 L (7.92mm x 16.28mm)