T551B406K030AT
5S-T551B406K030AT
T551B406K030AT
CAP TANT POLY 40UF 30V AXIAL
Series:T551
Capacitance:40??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:30V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):170 mOhm
Size / Dimension:Can
Height - Seated (Max)0.312 Dia x 0.641 L (7.92mm x 16.28mm)