T551B397K015AT
5S-T551B397K015AT
T551B397K015AT
CAP TANT POLY 390UF 15V AXIAL
Product Description
Packaging:Tray
Series:T551
Capacitance:390??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:15V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):90 mOhm
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:Can
Height - Seated (Max)0.312 Dia x 0.641 L (7.92mm x 16.28mm)