T551B256M050AT
5S-T551B256M050AT
T551B256M050AT
CAP TANT POLY 25UF 50V AXIAL
Series:T551
Capacitance:25??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:50V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):170 mOhm
Size / Dimension:Can
Height - Seated (Max)0.312 Dia x 0.641 L (7.92mm x 16.28mm)