T551B227K008AT4251
5S-T551B227K008AT4251
T551B227K008AT4251
CAP TANT POLY 220UF 8V AXIAL
Series:T551
Capacitance:220??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:8V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):120 mOhm
Size / Dimension:Can
Height - Seated (Max)0.312 Dia x 0.641 L (7.92mm x 16.28mm)