T551B187K010AT
5S-T551B187K010AT
T551B187K010AT
CAP TANT POLY 180UF 10V AXIAL
Series:T551
Capacitance:180??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:10V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):110 mOhm
Size / Dimension:Can
Height - Seated (Max)0.312 Dia x 0.641 L (7.92mm x 16.28mm)