T551B147M006AT
5S-T551B147M006AT
T551B147M006AT
CAP TANT POLY 140UF 6.3V AXIAL
Series:T551
Capacitance:140??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:6.3V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):120 mOhm
Size / Dimension:Can
Height - Seated (Max)0.312 Dia x 0.641 L (7.92mm x 16.28mm)