T551B127K040AT
5S-T551B127K040AT
T551B127K040AT
CAP TANT POLY 120UF 40V AXIAL
Series:T551
Capacitance:120??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:40V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):120 mOhm
Size / Dimension:Can
Height - Seated (Max)0.312 Dia x 0.641 L (7.92mm x 16.28mm)