T550B756M075TH42520100
5S-T550B756M075TH42520100
T550B756M075TH42520100
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL
Product Description
Packaging:Tray
Series:T550
Capacitance:75??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:75V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):110 mOhm
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105??????C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.279 Dia x 0.650 L (7.09mm x 16.51mm)