T550B506K025AT
5S-T550B506K025AT
T550B506K025AT
CAP TANT POLY 50UF 25V AXIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:T550
Capacitance:50??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:25V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.281 Dia x 0.641 L (7.14mm x 16.28mm)