T550B206K060AT
5S-T550B206K060AT
T550B206K060AT
CAP TANT POLY 20UF 60V AXIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:T550
Capacitance:20??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:60V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.281 Dia x 0.641 L (7.14mm x 16.28mm)