T550B107M040AT4251
5S-T550B107M040AT4251
T550B107M040AT4251
CAP TANT POLY 100UF 40V AXIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:T550
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:40V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):150 mOhm
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.281 Dia x 0.641 L (7.14mm x 16.28mm)