T550B107K060TH42510100
5S-T550B107K060TH42510100
T550B107K060TH42510100
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL
Product Description
Packaging:Tray
Series:T550
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:60V
Type:Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):100 mOhm
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105??????C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.279 Dia x 0.650 L (7.09mm x 16.51mm)